درباره پویاگلس

پنجشنبه 17 اسفند 1396
16:11
پویاگلس

هنرکده پویا گلس

بسمه تعالي
انسان موجودي است كه زيبايي را دوست دارد و همواره آن را مي‌ستايد. نياز انسان به زيبايي سبب شده كه از ديرباز در آفرينش به طرحهاي بديع و روح افزار دست بزند و محيط زندگي خود را با آنها تزئين كند. طرحهاي تزئيني از هنرهاي اصيل انسان است كه سابقه‌اي بس طولاني دارد. بر روي بسياري از يافته‌هاي باستان شناختي از جمله ظروف سفالين، ابزارها و يافته‌هايي كه قدمت زيادي دارند اين طرح‌ها ديده مي‌شود.
اين طرحها ابتدا با الهام از پديده‌هايي كه براي بشر اهميت داشته آفريده شده است مثلاً بر بسياري از سفالينه‌هاي ماقبل تاريخ نقش كوه، هلال ماه و جانوران ديده مي‌شود.
به قول يكي از پژوهشگران هنرهاي باستاني نقش‌هاي ظروف سفالي دوران كهن را بايد نخستين كتاب جهان دانست. با اينكه غرض اصلي از اين نقوش روي سفالينه‌ها استمداد از قواي طبيعت بوده اما در بعضي نمونه‌ها به نهايت زيبايي رسيده و در عين سادگي بسيار روشن و برجسته نقش زده شده است. هنگامي كه بررسي طرحهاي تزئيني در فرهنگ‌هاي مختلف جهان مي‌پردازيم از شباهت بين آنها و از تأثير آنها بر يكديگر دچار شگفتي مي‌شويم.
اكنون كه در اين زمينه پژوهشهاي قابل توجه‌اي شده است تأثير هنرهاي تزئيني ايراني و سپس اسلامي بر هنرهاي تزئيني كشورها و فرهنگهاي ديگر تا حدودي روشن شده است.
چنانكه پرفسور پوپ در سخنراني خود پيرامون تأثير هنر ايران در جهان مي‌گويد: در زينت كاري دوره ساساني و در صورتهاي مجلل و طرحهاي نيرومندي كه با قرينه سازي و با قريحه ايراني پديد آمده اصول صحيح و منطقي هنرهاي تزئيني جلوه‌گر است. قريحه ايراني در خلق تزئينات خيالي از اين دوره به بعد نفوذي قوي در زينت كاري منسوجات مخرب زمين داشته است. مشكل است كه در قرن چهاردهم ميلادي در اروپا منسوجاتي زميني پيدا كنيم كه با منابع ايراني پيوستگي نداشته باشد و يا از آن تأثير نپذيرفته باشد. كساني كه طرحهاي ايراني را مي‌شناسند همين كه داخل خانه‌هاي اروپايي مي‌شوند در هر گوشه نفوذ نقش‌هاي ايراني را مي‌توانند تشخيص دهند فرهنگ اسلامي نيز محرك پديد آمدن طراحي‌ها و تزئيناتي شد كه نمونه‌هاي برجسته آن را مي‌توان در مساجد ديد. نقش‌هايي كه بر ديوارها، دربها، مناره‌ها، شيشه‌هاي پنجره‌ها، گنبدهاي مساجد زده شد. از چنان زيبايي و عظمتي برخوردارند كه نظر تمامي هنر دوستان و هنرشناسان را به خود جلب كرده‌اند.
مجموعه حاضر شامل نمونه‌هايي از طرحهاي تزئيني مدرن و اسلامي و سنتي مي‌باشد كه با دقت خاصي انتخاب شده‌اند. تقريباً تمامي اين نمونه‌ها اصالت شرقي دارند و از نمونه‌هاي آسيايي، ايراني و اسلامي الهام گرفته شده‌اند كه بعضي از اين نمونه‌ها با الهام از طرحهاي اروپائي و تلفيق چند طرح ايراني و آسيائي و اروپائي به طرحهاي مدرني تبديل شده‌اند كه چشم بيننده را نوازش مي‌دهند و محيطي مدرن و آرامش بخش را براي شما به ارمغان مي‌آورد. (با تشكر گروه توليدي شيشه‌ هاي تزئيني و شیشه های دکوراتیوپویاگلس)
سفارش مشتريان = ما پذيراي سفارشات شما در خانه، هتل، مؤسسه، محل كار شما مي‌باشيم ما در ابتدا اطلاعاتي را در مورد پروژه و نيازهاي شما جمع‌آوري مي‌كنيم و از آغاز انتخاب و مشاوره طرح تا پايان پروژه صميمانه در كنار شما خواهيم بود.
ديدگاه = راهنمائي و تهيه شيشه‌هاي دكوراتيو و تزئيني مدرن تخصص ماست.
مأموريت = نقش پرداز شيشه نقشينه را به محلي براي راهنمائي و تهيه و توليد شیشه های دکوراتیو تبديل كنيم.
ارزش‌ها = در مقابل كارمان احساس مسئوليت كنيم، ما در زمينه طراحي بر روي انواع شيشه و طلق توانا هستيم، ما روابط را از دريچه مشاركت مي‌نگريم، ما به نوآوري معتقد و متعهديم.
مشتريان ما = هر فرد، شركت يا مؤسسه‌اي كه نياز به شيشه‌ هاي دكوراتيو داشته باشد، مشتري بالقوه ماست.
فعاليت و توليدات ما = پویا گلس پردازش و توليد انواع شیشه های تزئینی و شیشه های دکوراتیو از جمله Staindglass و Tifani و ويتراي، سند بلاست و رنگ‌آميزي انواع طرح بر روي انواع طلق، و حتي روي كاشي‌هاي سفالي – سفال و سند بلاست انواع چوب و سنگ و رسوب زدايي و تمیز كردن قطعات فلزي و آهن آلات را بر عهده دارد.

انواع شيشه‌هاي 2 جداره، 3 جداره و شيشه‌هاي خاص
تراش بر روي شيشه‌هاي Staind , lasl
پویاگلس فروش ، نصب و تولید شیشه های تزئینی و ساختمانی,شیشه های دکوراتیو,تزئینات شیشه ای و شیشه های ویترای پیشرو در تولید با کیفیت ترین محصولات برای شما می باشد .


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 2 ] [ امتیاز شما : ]
پویاگلس ، نصب و تولید شیشه های تزئینی،شیشه های دکوراتیو،شیشه های دکوراسیون داخلی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شیشه های تزئینی،شیشه های دکوراتیو،پویاگلس است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات